Ewa Swoboda wyznaje: „Dramat, dramat. Dogorywałam”

-

- Reklama -

– Po prostu dogorywałam. To był mój najgorszy bieg i mam nadzieję, że już nikt nie wymyśli czegoś takiego. Dramat, dramat – mówi Ewa Swoboda. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet wyjawia kulisy niedawnych mistrzostw Europy w Rzymie.

Ewa Swoboda w Rzymie zdobyła srebrny medal w biegu na 100 metrów (11,03). Mimo to nie wspomina mistrzostw Europy zbyt dobrze. Wpływ na to miały również kwestie organizacyjne, które sprawiały jej dużo problemów.

– Najbardziej zdenerwowało mnie, że dekorację miałam o 23:20. Nie mogłam nacieszyć się tym medalem z moim przyjaciółmi, rodzicami. Nawet na kamerce nie mogłam się nacieszyć. Musiałam ten medal odłożyć w kąt i zapomnieć, że go odebrałam. Bo na drugi dzień trzeba było wstać wcześnie na eliminacje sztafety. Nie udało mi się zregenerować – mówi Swoboda, która nawet ziewała po biegu eliminacyjnym.
– Po prostu dogorywałam. To był mój najgorszy bieg i mam nadzieję, że już nikt nie wymyśli czegoś takiego. Dramat, dramat. Nic dobrego nie powiem. Jedyne dobre wspomnienie z Rzymu to ten srebrny medal. I kropka.

- Reklama -

Narzeka też bardzo mocno na jedzenie, „dzień po dniu wszystko było coraz gorsze, zimne, niedobre”. – Chyba wszyscy organizują je lepiej [wielkie imprezy lepiej niż Włosi – dop. red.]. Moja topka, oprócz Polski, to na pewno Niemcy. Czesi też są w tym dobrzy.

https://przegladsportowy.onet.pl/lekkoatletyka/dramat-dramat-ewa-swoboda-dlugo-nie-mogla-dojsc-do-siebie-wywiad/fspf89e

Teraz Swoboda przygotowuje się do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Chce tam pobić swój rekord życiowy (10,94s).

Kibicuj Polakom podczsa Igrzysk Olimpijskich!!!

- Reklama -

Szalik lub Biało-czerwona minikoszulka dostępna w każdym nowym GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kibicuj Polakom na Igrzyskach! Szalik lub minikoszulka Polski dla każdego w GIGA Sporcie!!!

W specjalnym GIGA Sporcie przedstawiamy bohaterów EURO 2024 i jego największe gwiazdy. A do tego: Plakaty największych gwiazd EURO 2024!!! Terminarz mistrzostw z miejscem do wpisywania wyników! Do...