Ekstremalna dieta Wikinga. Co je Erling Haaland?

-

- Reklama -

Erling Braut Haaland notuje atomowy początek sezonu. Eksperci zastanawiają się, co wpływa na tak świetną formę Norwega.

Od kilku tygodni 21-letni napastnik bije kolejne rekordy Premier League. Niewiarygodny jest także bilans strzelecki Haalanda w ostatnich 99 meczach. Zdobył w nich aż 100 goli (86 dla Borussii Dortmund i 14 dla Manchesteru City).

Okazuje się, że jednym z czynników wpływającyh na formę napastnika jest jego dieta. Haaland przyznał, że zjada m.in. bardzo dużą ilość podrobów, m.in. serca.

- Reklama -

– Dbam o własne ciało, dlatego też spożywam produkty najwyższej jakości. Wiele osób jest sceptycznych wobec spożywania tego rodzaju mięsa, mówiąc, że nie jest ono zdrowe. Moje mięso dostarczają mi dostawcy, których zwierzęta pasą się na wolnym powietrzu, a w ich ciało nie ingeruje farmakologia – powiedział Haaland w wywiadzie dla Viaplay.

– Nie ma wyraźnych dowodów na to, że spożywanie serc i wątróbek ma wpływ na wydajność. Niektórzy sportowcy czują się lepiej, włączając do diety właśnie takie składniki, podczas gdy inni wolą bardziej klasyczne posiłki – wyjaśnił dietetyk Havard Rise, który ocenił, że podroby są co prawda pełne witamin i minerałów, ale raczej nie wpływają na formę norweskiego piłkarza. 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...