Ekstraklasa najlepszą polską ligą sportową w 2021 roku

-

- Reklama -

PKO Bank Polski Ekstraklasa, zarządzana przez spółkę Ekstraklasa SA, została uznana za Ligę Sportową 2021 roku w Polsce. Tytuł ten, dla najlepszej ligi zawodowej, otrzymała w konkursie Sport Biznes Polska podczas tegorocznej edycji kongresu dla profesjonalistów związanych z biznesem sportowym.

Ekstraklasa została nagrodzona w uznaniu osiągnięć zarówno na poziomie marketingowym, jak i generowanych wyników finansowych. Doceniono też zaangażowanie ligowej spółki w rozwój klubów, a także aktywność całej ligi na rzecz fanów, która przełożyła się na wzrosty popularności rozgrywek i klubów wśród kibiców. Na wysoką ocenę Ekstraklasy wpływ miała również skuteczność w pozyskiwaniu i skutecznej realizacji kontraktów sponsorskich.

– Jestem dumny, że ciężka praca oraz osiągniecia całej Ekstraklasy w minionym, niezwykle trudnym i pełnym wyzwań roku, zostały uhonorowane poprzez przyznanie nam tej prestiżowej nagrody. Ciężko zapracowały na to zespoły Ekstraklasy SA i Ekstraklasy Live Park oraz potężny sztab osób po stronie naszych klubów. To dzięki zaangażowaniu tych wszystkich osób, dyscyplinie, energii oraz kreatywności możemy dziś pozytywnie podsumowywać rok 2021, w całości naznaczony pandemią. Mimo licznych ograniczeń skutecznie zabezpieczyliśmy transmisje i współpracę z nadawcami oraz partnerami Ekstraklasy. Jednocześnie nasze zespoły marketingowe i komunikacyjne mogły pochwalić się niezwykłą skutecznością w działaniach wspierających promocję ligi w tym trudnym czasie. Bez wątpienia rok 2021 był rokiem sukcesów Ekstraklasy w wielu wymiarach, w którym daliśmy z siebie wszystko i po raz kolejny udowodniliśmy, że nawet w bardzo niesprzyjających warunkach potrafimy osiągać oczekiwane, wymierne biznesowo efekty – skomentował przyznanie nagrody Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA.

- Reklama -

Dzięki realizacji kontraktów podpisanych przez ligową spółkę w sezonie 2020/21 kasy klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy zasiliła najwyższa w historii kwota – 230,5 mln zł.

To środki pozyskane za scentralizowane prawa mediowe sprzedane nadawcom w Polsce i za granicą oraz wpływy od partnerów marketingowych.

W obecnie rozgrywanym sezonie 2021/22 wpływy z Ekstraklasy SA do klubów znów mają wzrosnąć. Aktualnie liga prowadzi przygotowania do kolejnego dużego kontraktu mediowego – sprzedaży krajowych praw do transmisji rozgrywek po sezonie 2022/23.

Wszystko o gwiazdach Ekstraklasy znajdziesz w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...