Ekscytujący triathlonowy weekend w Starogardzie Gdańskim

-

- Reklama -

Już 31 lipca triathloniści zawitają do Skarszew i Starogardu Gdańskiego, jednych z najstarszych miast na całym Pomorzu.

Rywalizacja triathlonowa, czyli połączenie wyścigu pływackiego, rowerowego i biegowego, zyskuje w Polsce ogromną popularność. Ukończenie każdego dystansu daje olbrzymią radość. Jednocześnie jest to sport łatwo dostępny, niewymagający wieloletnich treningów, żeby zacząć się nim bawić. Dzięki temu z roku na rok liczba uczestników najciekawszych imprez rośnie.

– Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Doskonale widać to było w trakcie niedawnych zawodów w Lublinie. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla startujących znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Starogardu Gdańskiego, w którym już 31 lipca czeka nas piękna sportowa przygoda – mówi Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

- Reklama -

Nie tylko dla profesjonalistów


Impreza w Starogardzie odbędzie się na dwóch dystansach: 1/4 Ironmana (950 metrów pływania – 45 kilometrów na rowerze – 10,5 kilometra biegu) oraz odpowiednio krótszym 1/8 Ironmana. Oba dystanse są atrakcyjne zarówno dla profesjonalistów, jak również dobrze wytrenowanych amatorów. Warto sprawdzić swoje siły na krótszych dystansach, zanim podejmiemy się walki z tymi najbardziej wymagającymi.

– Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasje do niego u kolejnych osób – podkreśla Greczyło.


Biuro zawodów będzie umiejscowione przy stadionie im. Kazimierza Deyny, podobnie jak strefa zmian T2. Etap pływacki odbędzie się na Jeziorze Borówno Wielkie w Skarszewach, tam również będzie strefa zmian T1 oraz część biura zawodów. Stamtąd zawodnicy i zawodniczki na rowerach pojadą w kierunku Starogardu, żeby przy Stadionie im. Kazimierza Deyny rozpocząć bieg. Pętla biegowa będzie poprowadzona ulicami: Podgórną, Kościuszki i Chojnicką. Impreza rozpocznie się od startu 1/8 Ironmana o godzinie 9:00, dłuższy dystans ruszy o 10:15. Na obu dystansach prowadzona będzie również rywalizacja sztafet.

- Reklama -

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...