Dramat Natalii Maliszewskiej! W sobotę szansa na medal Polaków

-

- Reklama -

Natalia Maliszewska przewróciła się w biegu ćwierćfinałowym na 1000 m i nie awansowała do półfinału. Złoty medal zdobyła obrończyni tytułu Holenderka Suzanne Schulting, która w ćwierćfinale ustanowiła też nowy rekord świata.

Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do sobotniego konkursu na skoczni dużej. W kwalifikacjach najlepiej spisał się Kamil Stoch, który zajął 8. miejsce. Dawid Kubacki był 22., Piotr Żyła 27., a Paweł Wąsek 36.

Marte Olsbu Roiseland zdobyła złoty medal w biathlonowym sprincie. Norweżka wyprzedziła Szwedkę Elvirę Oeberg i Włoszkę Dorotheę Wierer. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz-Staręga, była 16. Kamila Żuk zajęła 53. miejsce, Anna Mąka była 66., a Kinga Zbylut 69.

- Reklama -

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce w supergigancie. Mistrzynią olimpijską została Szwajcarka Lara Gut-Behrami, która wyprzedziła Austriaczkę Miriam Puchner i rodaczkę Michelle Gisin.

Shaun White zakończył karierę. Legendarny amerykański snowboardzista, trzykrotny mistrz olimpijski w halfpipe’ie w swoim ostatnim starcie na igrzyskach zajął czwarte miejsce. Złoto zdobył Japończyk Ayumu Hirano.

Iivo Niskanen z Finlandii został mistrzem olimpijskim w biegu na 15 km stylem klasycznym. Fin wyprzedził reprezentanta Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Aleksandra Bolszunowa i Norwega Johannesa Hoesflota Klaebo. Dobrze spisał się Dominik Bury, kończąc rywalizację na 27. miejscu. Drugi z Polaków – Mateusz Haratyk – był 60.

Szwed Nils van der Poel zdobył złoty medal w biegu na 10000 m w łyżwiarstwie szybkim, bijąc rekord świata o ponad 2 sekundy.

- Reklama -

OKIEM EKSPERTÓW EUROSPORTU

JAKUB KOT, SKOKI NARCIARSKIE:


Te kwalifikacje to tak naprawdę kolejny skok treningowy, bo nie było wielkiego zagrożenia odpadnięciem. Dodatkowo konkurs na skoczni normalnej i medal Dawida pokazały nam, że nie można się sztywno przywiązywać do wyników treningów i kwalifikacji, bo przecież mogło się wydawać, że to Piotr Żyła i Kamil Stoch mogą walczyć o podium, a tymczasem to Dawid zdobył brąz.

Dziś Kamil oddał jeden z lepszych, jak nie najlepszy skok w Pekinie i widać było, że przyniosło mu to radość. Mam nadzieję, że w ostatnim momencie znajdzie klucz do tej skoczni i fajnie, że taki skok oddał właśnie teraz.


KATARZYNA WOŹNIAK, ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE:


Upadki to w short tracku normalna rzecz, stały element tej dyscypliny. Niemal cały czas widzimy kontakt między zawodniczkami, jest ciasno i łatwo o jakieś zaczepienie. W dzisiejszym ćwierćfinale upadek przytrafił się Natalii. Wielka szkoda, że nie zakwalifikowała się dalej, bo na pewno spodziewała się lepszego wyniku. Wszystko, co wydarzyło się przez ostatnie kilkanaście dni było bardzo trudne, ale trzeba też jasno powiedzieć, że ten bieg nie został dobrze rozegrany.


TOMASZ SIKORA, BIATHLON:


Możemy być zadowoleni z postawy Moniki Hojnisz-Staręgi, która była 16. Nie jest to rewelacyjny wynik, po którym moglibyśmy krzyknąć „WOW”, ale na pewno dobry wstęp do biegu pościgowego, szczególnie, że Monika traci zaledwie pół minuty do piątego miejsca. Przede wszystkim Monika niemal zapewniła sobie kwalifikację do biegu masowego, a od początku powtarzam, że to start, na który najbardziej liczę.

W dzisiejszym sprincie dość szybko było jasne, że Marte Olsbu Roiseland sięgnie po złoto. Była poza konkurencją – jest bardzo pewna na strzelnicy, świetnie biega, startuje po profesorsku i na pewno będzie wielką faworytką biegu pościgowego. Cieszy mnie, że walka o srebro i brąz była dziś tak zacięta, a po medale sięgnęły zawodniczki, które nie miały dobrego początku igrzysk, czyi Elivra Oeberg i Dorothea Wierer.


CO PRZED NAMI:


8:30, biegi narciarskie, sztafeta kobiet 4×5 km techniką klasyczną, Eurosport 1 i Player
9:00, łyżwiarstwo szybkie, bieg drużynowy kobiet, Eurosport 2 i Player
9:50, łyżwiarstwo szybkie, bieg na 500 m mężczyzn, Eurosport 2 i Player
10:00, biathlon, sprint mężczyzn, Eurosport 1 i Player
11:00, skoki narciarskie, seria próbna przed konkursem, Eurosport 1 i Player
12:00, skoki narciarskie, konkurs na skoczni dużej, Eurosport 1 i Player
12:00, łyżwiarstwo figurowe, taniec rytmiczny par tanecznych, Eurosport 2 i Player

Wszystko o Igrzyskach znajdziecie w GIGA Sporcie! Szanse Polaków, opinie ekspertów, plakaty skoczków!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...