Dariusz Szpakowski przeszedł na emeryturę, ale zobaczymy go jeszcze w TVP

-

- Reklama -

W październiku Dariusz Szpakowski wróci na antenę TVP Sport, ale nie będzie komentował najbliższych meczów reprezentacji Polski. W sierpniu kultowy komentator przeszedł na emeryturę.

Od 18 sierpnia Dariusz Szpakowski nie komentował żadnych wydarzeń w Telewizji Polskiej, a jego cotygodniowy program „4-4-2” zniknął z anteny TVP Sport.

W połowie sierpnia Dariusz Szpakowski, który w maju tego roku skończył 70 lat zdecydował się przejść na emeryturę. W związku z tym we wwrześniu przebywał na zaległym urlopie. W październiku Szpakowskiego zobaczymy jednak w małym ekranie.

- Reklama -

Jego program wróci bowiem do TVP Sport. Według opublikowanej już ramówki w przyszłym miesiącu zaplanowano trzy wydania programu „4-4-2”: 6, 20 i 27 października. Szpakowski nie wróci natomiast na razie do komentowania meczów piłkarskiej reprezentacji Polski.

TVP Sport ogłosiło już, że 9 października mecz Polski z San Marino skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński, trzy dni później komentatorami spotkania z Albanią będą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Dariusz Szpakowski pracował w TVP prawie 40 lat. Komentował mecze w czasie dziewięciu mundiali i ośmiu finałów piłkarskich mistrzostw świata. Od komentowania był odsunięty przez ówczesnego szefa sportu TVP Janusza Basałaja od jesieni 2002 do wiosny 2004 r. 

Kultowy komentator w latach 2016-2018 dostał trzy Telekamery dla komentatora sportowego, w 2020 roku – Złotą Telekamerę, a w 2013 roku – Super Wiktora za całokształt pracy dziennikarskiej. 

- Reklama -

Już jutro w całej Polsce! Zapraszamy do nowego GIGA SPORTU!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...