Czy Slonina zagra dla Polski?

-

- Reklama -

Utalentowany bramkarz z podwójnym obywatelstwem polskim i amerykańskim, Gabriel Slonina, przedłużył kontrakt z klubem MLS Chicago Fire. Nowa umowa Polaka wychowanego i urodzonego w USA obowiązuje do końca 2023 roku.

18-letni piłkarz jest rewelacją całej ligi MLS. W kwietniu ubiegłego roku zadebiutował w ligowym meczu Chicag Fire a już teraz wwrócili na niego uwagę selekcjonerzy młodzieżowej reprezentacji USA U-21. Dostał do niej nawet powołanie, choć jeszcze nie zadebiutował.

W obecnym sezonie Słonina jest podstawowym bramkarzem Chicago Fire.  Łącznie 18-letni bramkarz rozegrał już 18 meczów w MLS i w dziewięciu z nich nie puścił gola, co jest rekordem MLS wśród piłkarzy, którzy nie ukończyli 21. roku życia.

- Reklama -

– Łatwa decyzja – napisał klub na oficjalnej stronie na twitterze, informując o wykorzystaniu opcji przedłużenia umowy.

Oboje rodzice Gabriela są Polakami, a on sam również wyraża chęć gry dla Polski, mimo występów w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach USA. Niebawem ze Sloniną ma się spotkać selekcjoner Czesław Michniewicz, który wizytuje polskich piłkarzy grających w MLS. 

Czy utalentowany bramkarz zostanie następcą Wojciecha Szczęsnego?

Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! Musisz go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...