Czy Nicola Zalewski przerwie serię? Sevilla FC – AS Roma w finale Ligi Europy

-

- Reklama -

Sevilla FC zdominowała rozgrywki Ligi Europy w XXI wieku. Hiszpańska drużyna triumfowała w Lidze Europy (wcześniej Puchar UEFA) sześciokrotnie i pod tym względem żaden inny klub nie może się równać z tą ekipą. Sevilla wygrała zmagania w LE w latach 2006, 2007, 2014, 2015, 2016, 2020.

Czy klub grającego w reprezentacji Polski skrzydłowego Nikoli Zalewskiego, AS Roma przerwie tę imponujacą serię? Roma tylko raz grała w finale rozgrywek tej rangi. W sezonie 1990/91 przegrala jednak z Interem Mediolan. W ubiegłym sezonie rzymski klub wygrał Ligę Konferencji UEFA.

AS Roma w połfinale tegorocznej Ligi Europy uporała się z niemieckim Bayerem Leverkusen. Ekipa Zalewskiego w Rzymie triumfowała 1-0, a na wyjeździe padł bezbramkowy remis. Sevilla z kolei wyeliminowała Juventus Turyn.

- Reklama -

– Chcę wygrać ten finał nie dla siebie, bo jestem już inną osobą. Myślę o pozostałych. Chcę tego dla zespołu i kibiców. Kibice są wyjątkowi, a zawodnicy stworzyli fantastyczną grupę, która od początku sezonu daje z siebie wszystko. Jesteśmy świadomi trudności i przeszkód, ale zrobimy wszystko, aby je przezwyciężyć” – zapowiedział Jose Mourinho, trener drużyny AS Roma.

Sevilla FC – AS Roma, godz. 21:00

Do wygrania oryginalna koszulka Haalanda prosto z Premier League oraz najnowsze korki pumy.

Najnowszy GIGA Sport! Musisz GO mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto wygra najlepszą Ligę świata? Nowy GIGA Sport już w sprzedaży. W każdym numerze mistrzowskie karty piłkarzy!!!

Wreszcie gra! Liga Mistrzów, czyli najlepsza liga świata wystartowała. Znów bez polskiej drużyny (Raków występuje w Lidze Europy, a Legia w Lidze Konferencji), ale...