Co Zieliński powiedział Włochom? Stanowczość pomocnika

-

- Reklama -

Dzisiaj w dzienniku „La Gazzetta dello Sport” opublikowano wywiad z Piotrem Zielińskim, w którym nie zabrakło refleksji po fazie grupowej mundialu. Polak odniósł się szczególnie do „słodko-gorzkiego” meczu z Argentyną, który okazał się „zwycięską” porażką w kontekście dalszych gier biało-czerwonych w Katarze. „Zielu” wspomniał też o Napoli.

Zdziwiony Spalletti, autobus Michniewicza

Dariusz Szpakowski po meczu Polski z Argentyną stwierdził, że Luciano Spalletti musi być zdziwiony, widząc grę Zielińskiego w Katarze. To kwestia założeń Czesława Michniewicza, który postanowił postawić autobus w rywalizacji z Leo Messim i spółką. Ale Włosi wciąż interesują się pomocnikiem polskiej kadry, który w tym sezonie wyrósł na jednego z najbardziej kreatywnych graczy drugiej linii w całej Europie.

Różnice między Napoli a reprezentacją Polski

Zieliński w wywiadzie z włoską prasą nie owijał w bawełnę. Przyznał otwarcie, że Polska na ogół nie narzuca swojego stylu rywalom, tylko oddaje im inicjatywę, by grać futbol reaktywny.

„Zielu” zauważa, że to kontrastuje z futbolem preferowanym w Neapolu, gdzie zespołowi zależy na uzyskaniu kontroli nad meczem i wysokim procencie posiadania piłki. Drużyna klubowa Zielińskiego, czego nie ukrywa sam zawodnik, ma też znacznie więcej rozwiązań w fazie ofensywnej niż reprezentacja Polski.
Terminarz mistrzostw w najnowszym GIGA Sporcie!
- Reklama -

Presja przeciwko Argentynie

Zieliński zwraca uwagę na to, że Polacy grali pod presją przeciwko Argentynie. Do zawodników docierały pokrzykiwania z ławki. Radzono im, by nie faulowali, bo należało unikać żółtych kartek i by zadbać o to, żeby nie stracić kolejnego gola.

Chciał o coś poprosić rywali

Zieliński powiedział, że gdy Arabia Saudyjska strzeliła gola, to gracze reprezentacji Polski odetchnęli z ulgą, z przymrużeniem oka zaznaczył też, że w pewnym momencie chciał poprosić swoich znajomych z Seria A, będących w kadrze Argentyny, by zwolnili tempo. Jednak nie zrobił tego, bo takie zachowanie byłoby niesportowe.

- Reklama -

Na co liczy Zieliński?

Zieliński liczy na przemianę kadry, jej inne oblicze w spotkaniu z Francją i uważa, że choć rywal jest zacny, to ponieważ to będzie jeden mecz, można pokusić się o niespodziankę. „Zielu” powiedział, że teraz koncentruje się na grze w kadrze, a gdy wróci do Włoch za jakiś czas, to wtedy priorytetem będzie Napoli.

To znamienne, że „La Gazzetta dello Sport” przeprowadziła rozmowę z polskim piłkarzem podczas mundialu. To pokazuje jego pozycję i poważanie we włoskim środowisku piłkarskim.

Mundialowy GIGA Sport w sprzedaży!!!

Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!!

Ranking gwiazd mundialu oraz największe polskie gwiazdy! Wszystko to w najnowszym GIGA Sporcie! Już w kioskach!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...