Co potrafi nowe Porsche Igi Świątek [FOTO]

-

- Reklama -

Iga Świątek wygrała turniej WTA na kortach ziemnych w Stuttgartcie i odebrała kluczyki do luksusowego elektrycznego Porsche, które rozpędza się do setki w 3,7 sekundy! 

Nowy samochód Igi Świątek to Porsche Taycan GTS Sport Turismo. Pod tą nazwą kryje się elektryczne kombi, które rozpędza się do setki w 3,7 sekundy.

Porsche Taycan GTS Sport Turismo, którego cena w polskich salonach rozpoczyna się od 578 000 zł, to auto w pełni elektryczne, ma napęd na cztery koła oraz potężna baterię o pojemności 83,7 kWh netto (93,4 kWh brutto). Zasięg w cyklu mieszanym tego samochodu wynosi około 490 km.

- Reklama -

Przy użyciu procedury startu potężna moc 598 KM i 850 Nm Porsche gwarantuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,7 s. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Taycan GTS Sport Turismo z zewnątrz ma wiele czarnych lub przyciemnianych elementów. We wnętrzu podobnie jak u innych przedstawicieli rodziny GTS znaleźć powierzchnie pokryte czarnym materiałem Race-Tex oraz standardowy pakiet dekorów ozdobnych ze szczotkowanego aluminium z anodowanym, czarnym wykończeniem.

- Reklama -

Taycan GTS Sport Turismo jest oczywiście luksusowo wyposażony, do tego adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne czy tylna oś skrętna wpływają na wygodę jazdy podczas codziennego użytkowania. Z uwagi na fakt, że pojazd jest elektryczny, dźwięk wydawany przez będące w ruchu Porsche jest sztucznie emitowany przez system nagłośnienia.

Co ciekawe, Porsche Taycan GTS Sport Turismo nie jest wcale najszybszym autem niemieckiego producenta. Porsche Taycan Turbo S osiąga bowiem pierwsze 100 km/h w czasie 2,8 s! 

Plakat Igi Świątek TYLKO w GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...