Chcą VAR-u w decydujących meczach III ligi

-

- Reklama -

Do końca rozgrywek piłkarskiej III ligi pozostały już tylko trzy kolejki. W pierwszej grupie III ligi trwa zacięta walka o awans pomiędzy Legionovią Legionowo i Polonią Warszawa.
Z 76 punktami prowadzi Legionovia, Polonia Warszawa ma jeden punkt mniej. W przedostatniej kolejce oba zespoły zmierzą się ze sobą w Warszawie i najprawdopodobniej będzie to mecz decydujący o awansie.

Co ciekawe, oba rywalizujące kluby (Legionovia Legionów, Polonia Warszawa), a także ŁKS Łagów wystosowały prośbę do Polskiego Związku Piłki Nożnej o wyznaczenie systemu VAR na decydujące spotkania na tym szczeblu. W swojej prośbie powołały się na przykłady użycia VAR-u w ostatnim finale barażów o Ekstraklasę.

Zdaniem Legionovii i Polonii użycie systemu wideoweryfikacji podczas decydujących spotkań w trzeciej lidze wpłynie także na uatrakcyjnienie tych rozgrywek. Władze federacji, nie odniosły się jeszcze do prośby tych drużyn, ale byłaby to wyjątkowa sytuacja, bowiem VAR nie był jeszcze nigdy używany na tak niskim poziomie rozgrywek. Ani w Polsce, ani nigdzie w Europie.

- Reklama -

Juz od piątku najnowszy GIGA Sport! A w nim: plakaty Lewandowskiego, Realu Madryt, Liverpoolu, Bayernu, Lecha, Salaha, Rodrygo, Furego, Zmarzlika i Zalewskiego. Musisz Go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...