Carles Puyol o swoim następcy

-

- Reklama -

Przed wieczornym El Clasico na Camp Nou legendarny obrońca Barcelony Carles Puyol, który słynął z charyzmy, twardego charakteru i serca do walki na boisku wypowiedział się o piłkarzu, który jest przez wielu kibiców Barcy porównywany do defensora sprzed lat. Mowa o Ronaldzie Araujo.

„Araújo? Rozgrywa bardzo dobry sezon, to piłkarz, który ma nadzwyczajne warunki. Pozostanę przy tym, co mi powiedzieli, bo nie znam go osobiście, ale jest bardzo profesjonalny, skromny, zawsze daje z siebie wszystko na treningach i meczach” – mówi Puyol dla dziennika „Mundo Deportivo”.

„W tej chwili, jeśli nie jest najlepszym środkowym obrońcą na świecie, to jest w pierwszej trójce. Jest młody, wciąż ma miejsce na poprawę i myślę, że mamy bardzo dobrego obrońcę w Barcelonie na wiele lat” – dodaje słynny obrońca.

- Reklama -

Już kilka dni temu trener i dawny kolega z boiska Carlesa Puyola – Xavi Hernandez komplementował Ronalda Araujo:

„Araujo jest nadzwyczajny. Rozwinął się najbardziej z całego zespołu. Jest spektakularny, szybki, odbiera piłkę, gra dobrze w linii. Gra na niesamowitym poziomie. Chciałbym wyróżnić jednak wszystkich, ponieważ są bardzo zjednoczeni, dlatego zmiany zostały wprowadzone tak późno. Jestem bardzo zadowolony”.

Dziś prawdopodobnie Araujo kolejny raz zagra na prawej obronie, by mierzyć się z Viniciusem Juniorem, graczem Realu Madryt, który z pewnością obsadzi lewą flankę. Dotychczas, gdy przyszło mu konfrontować się na jednej stronie boiska z Urugwajczykiem, nie potrafił wiele zdziałać. Został zneutralizowany przez zawodnika z Ameryki Południowej.

GIGA Sport w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...