Blisko 300 dzieci rywalizowało w turnieju minisiatkówki „O Puchar Małgorzaty Glinki”

-

- Reklama -

Blisko 300 dzieci wzięło udział w trzydniowym turnieju „O Puchar Małgorzaty Glinki”, który rozgrywany był w Wieliczce. Turnieje dwójek, czwórek i singli w minisiatkówce prowadzone są w ramach cyklu ogólnopolskich turniejów w całej Polsce, w których łącznie zagra kilka tysięcy młodych siatkarek i siatkarzy.

W ramach rywalizacji w minisiatkówce dziewcząt spotkało się na boisku 300 młodych zawodniczek. Poza rywalizacją miały okazję do spotkania z dwukrotną mistrzynią Europy, założycielką Glinka Academy – Małgorzatą Glinką. – To dla mnie zawsze bardzo duże przeżycie, gdy widzę tyle dzieciaków ganiających za piłką na turniejach naszej akademii – podkreśla Glinka, która w Wieliczce spędzała czas z najmłodszymi oraz trenerami klubu MKS MOS Wieliczka, który był gospodarzem zawodów.

– Gosia jest, była i będzie ikoną naszej siatkówki, dlatego dzieci ją rozpoznają, a my mamy zaszczyt bycia w akademii, która jest firmowana jej nazwiskiem – mówi Krzysztof Łabuz, prezes klubu MKS MOS Wieliczka. – Dzieci rywalizowały u nas przez trzy dni, około 300 przyjechało z naszego regionu ale i z całej Polski. Wśród nich medalistki mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu. Przede wszystkim chodzi o zaszczepienie w dzieciach rywalizacji sportowej oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Pragniemy odciągnąć najmłodszych od ekranów, zatrzymać na boisku, by mogły na nim przeżywać wzruszenia, zwycięstwa i porażki.

- Reklama -

– Mamy w tygodniu trzy, a czasem cztery treningi – opowiada Emilia Gwóźdź, młoda siatkarka MKS MOS Wieliczka, klubu działającego w ramach Glinka Academy, wspieranej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. – Mam marzenie, żeby wyjechać na studia do USA i tam grać w siatkówkę, ale nie wiem czy to się uda, bo mój wzrost nie jest za piękny. Gramy dobrze, dostałyśmy się na mistrzostwa Polski, ale czy będzie z tego większa kariera to nie wiem – dodaje.

W tym roku w ramach Glinka Academy, w której regularnie trenuje około 1500 dzieci w klubach z całej Polski, odbędzie się w sumie 17 Turniejów o Puchar Małgorzaty Glinki, zorganizowanych zostanie 18 pikników zdrowia – w których weźmie ponad 5000 osób, a w trakcie wakacji zorganizowane będą obozy, z których skorzysta 600 dzieci, w tym ponad 100 młodych siatkarzy z Ukrainy. – Mamy dużo projektów, jestem bardzo wdzięczna Ministerstwu Sportu i Turystyki za wsparcie i wiarę w naszą pracę – mówi Glinka. – Przed nami jeszcze sporo dobrej zabawy na turniejach, później sportowe wakacje a na koniec września super niespodzianka, o której wkrótce opowiemy – dodaje.

Turniej w Wieliczce wspierało Starostwo Powiatowe oraz partnerzy zawodów. Kolejne turnieje w ramach rywalizacji o Puchar Małgorzaty Glinki odbędą się jeszcze w Lęborku, Turku, Środzie Wielkopolskiej, Białej Podlaskiej, Kożuchowie, Tomaszowie Mazowieckim, Wałczu, Śmiglu i Starogardzie Gdańskim.

– Przez trzy dni u nas w Wielic zce, przy wsparciu Powiatu Wielickiego odbywał się turniej o puchar Małgorzaty Glinki, bardzo się cieszymy, bo dla młodych adeptek siatkówki to bardzo ważne – podkreśla Rafał Ślęczka, sekretarz Powiatu Wielickiego. Nasza Wieliczka nie tylko solą, ale i siatkówką stoi. Taki klub jak MKS MOS szkoli dzieci już od najmłodszych lat, wspieramy go i bardzo się cieszymy, że w naszym mieście mamy tak dobrą pracę z młodzieżą – dodaje.

- Reklama -

Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was!

Tym razem mamy dla Was aż trzy GIGA plakaty: Realu Madryt, FC Liverpool i Roberta Lewandowskiego!!!

Do wygrania: koszulki Manchesteru City i The Reds, a także piłki oraz elektroniczne opaski idealne do treningów!

Do czytania: wywiad z Lewym i Bartkiem Zmarzlikiem, Królowie Europy prosto z Paryża i polska repra w Lidze Narodów oraz komiksy, memy i zagadki!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...