Beka ze Szpaka! Czy kultowy komentator zakończy karierę po mundialu [VIDEO]

-

- Reklama -

71-letni Dariusz Szpakowski pracuje w TVP od prawie 40 lat. Komentował mecze w czasie dziewięciu mundiali i ośmiu finałów piłkarskich mistrzostw świata. Od komentowania był odsunięty przez ówczesnego szefa sportu TVP Janusza Basałaja od jesieni 2002 do wiosny 2004 r.

W 2019 r. Szpakowski w rozmowie na kanale youtubowym Prawda Futbolu powiedział, że raczej nie będzie już komentował meczów piłkarskich mistrzostw świata w 2022 r. w Katarze, zaplanowanych na listopad i grudzień.

– Zobaczymy, jak zdrowie pozwoli. To mój organizm decyduje, kiedy i jak długo – zaznaczył.

- Reklama -

TVP Sport wywalczyła prawa do transmisji z Pucharu Króla. Rozgrywki Copa del Rey wystartują w październiku. Na twitterze zamieszczono nagranie, na którym „Szpak” już wyobraża sobie swój komentarz do goli Roberta Lewandowskiego. 

„Wejście w pole karne, ładny zwód, ROOOOOOOOOOOBERT LEWANDOOOOWSKI! Gol dla Barcelony. Mamy to. DON ROBERTO! GRAZIE! GRAZIE! Ach naprawdę to było fantastyczne!” – krzyczy Szpakowski.

Wideo nie spodobało się internautom. Pod wpisem pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy. „To miało być śmieszne czy żenujące?”, „Ośmieszacie pana Darka. Wstyd”, „Co to ma być? Jaja sobie robicie ze starszego człowieka, i jeszcze wrzucacie to do neta. A ten po włosku nadaje” – skomentowano na twitterze.

- Reklama -

Tymczasem Jacek Kurski, prezes TVP, poinformował, że mundial w Katarze będzie najprawdopodobniej ostatnim skomentowanym przez Szpakowskiego. 

– Wydaje mi się, że to będzie pożegnalny mundial Dariusza Szpakowskiego. Dariusza Szpakowskiego lubię. Nawet jeśli czasami się myli, mnie to nie przeszkadza. Myślę, że połowie społeczeństwie również – powiedział Kurski.

To byłby dwunasty mundial w karierze Szpakowskiego. Dariusz Szpakowski w latach 2016-2018 dostał trzy Telekamery dla komentatora sportowego, w 2020 roku – Złotą Telekamerę, a w 2013 roku – Super Wiktora za całokształt pracy dziennikarskiej.

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...