Anglia i Szwecja dwoma największymi faworytami kobiecego Euro 2022

-

- Reklama -

Anglia i Szwecja pozostają dwoma największymi faworytami kobiecego Euro 2022, ale teraz są w tej samej połowie losowania, więc tylko jedna drużyna może awansować do finału – twierdzi firma analityczna Nielsen Gracenote, która przedstawiła zaktualizowaną prognozę rozgrywek piłkarskiego turnieju kobiet. 

Niemcy wyprzedziły zarówno Francję, jak i Holandię i są teraz trzecim faworytem ze względu na starcie pozostałych dwóch krajów w ćwierćfinale.

Istnieje 79% szans, że Anglia, Szwecja, Niemcy lub Francja wygrają Euro 2022, w porównaniu z 65% przed rozpoczęciem turnieju.

- Reklama -

Szwecja i Niemcy są z kolei najbardziej prawdopodobnymi półfinalistami z odpowiednio 80- i 79-procentową szansą na pokonanie rywali z ćwierćfinału: Belgii i Austrii.

Francja kontra Holandia to najściślejszy ćwierćfinał. Francja ma 54% szans na półfinał, a Holandia 46%.

- Reklama -

Anglia ma dwukrotnie większe szanse na awans do półfinału niż Hiszpania. Faworyzowanie Anglii sprowadza się głównie do przewagi, którą się cieszą jako gospodarze.

Obecnie jest 16 możliwych finałów Euro 2022, w których 31 lipca najprawdopodobniej odbędzie się mecz Anglia przeciwko Niemcom (16,9%) i Szwecja przeciwko Niemcom (16,0%).

Te dwa finały zostały oszacowane przez Gracenote jako trzeci i piąty na liście najbardziej prawdopodobnych przed rozpoczęciem turnieju, ale nadal możliwa jest pierwsza szóstka.

GIGA plakat Lewego tylko w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...