Angielski trener nigdy nie wygrał Premier League

-

- Reklama -

To wydaje się nieprawdopodobne, a jednak jest niezaprzeczalnym faktem. Proszę sobie wyobrazić, że chociaż Premier League istnieje od 1992 roku, to nigdy w tych rozgrywkach nie triumfował trener urodzony na angielskiej ziemi. Szok!

Jak wiadomo, obecnie hegemonem jest Manchesterem City, który trenuje znakomity kataloński trener, przed laty twórca wielkiej Barcelony z Xavim, Iniestą i Messim – Pep Guardiola. Kto wie, może Juergen Klopp z Liverpoolu tym razem rzuci mu wyzwanie, ale to Niemiec. Arsenal ma hiszpańskiego trenera, Manchester United – holenderskiego, Chelsea – argentyńskiego, Tottenham – australijskiego. Rewelacyjne Brighton, które jednak ostatnio rozczarowało w meczu z West Hamem u siebie, prowadzi Włoch.

Cóż, tylko Eddie Howe broni honoru angielskiej myśli szkoleniowej, jeśli spojrzy się na czołowe drużyny w Premier League. Anglików to może niepokoić. Howe w poprzednim sezonie awansował do Ligi Mistrzów z Newcastle, drużyną bez wielkich gwiazd, choć zasilaną saudyjskim kapitałem.

- Reklama -

Oto lista trenerów, którzy triumfowali w Premier League, nie uświadczymy na niej Anglika.

Ferguson ??????? – 13

Wenger ?? – 3

Guardiola ?? -4

- Reklama -

Mourinho ?? – 3

Ranieri ?? – 1

Ancelotti ?? -1

Conte ?? -1

Mancini ?? – 1

Klopp ?? – 1

Dalglish ??????? – 1

Pelegrini ?? – 1

Nie ma Anglika, ale na pocieszenie – są Brytyjczycy, mianowicie dwaj Szkoci: Ferguson, co oczywiste, i Dalglish.

Czytaj GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...