Alessandro Del Piero znów uratuje Juventus?

-

- Reklama -

Minęło 15 lat od głośnej Afery Calciopoli, której bez pośrednią konsekwencją była degradacja Juventusu do Serie B. Ówcześni mistrzowie Włoch wpadli w poważne tarapaty po tym, jak na jaw wyszły kwestie dotyczące rzekomych kontaktów przedstawicieli zarządu drużyny z działaczami odpowiedzialnymi za przydział sędziów prowadzących spotkania w lidze włoskiej.

Spośród wszystkich zamieszanych w aferę klubów, to właśnie Juventus został zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej. Co więcej, klub stracił tytuły zdobyte w 2005 i 2006 roku, ponadto do rozgrywek Serie B przystąpił z 9 punktami ujemnymi. Nadzwyczajną postawą wykazało się wtedy kilku niezapomnianych piłkarzy Juve, jak Trezeguet, Buffon, Nedved czy posiadający już w tamtym czasie status legendy Alessandro Del Piero. Stara Dama pod wodzą trenera Didiera Deschampsa powróciła szybko do najwyższej klasy rozgrywkowej i już w kolejnym sezonie Juventus zajął 3 miejsce premiowane grą Lidze Mistrzów UEFA.

Dziś nad klubem ze stolicy Piemontu ponownie pociemniało niebo. Zarząd Juve z końcem listopada podał się do dymisji po tym, jak włoska prokuratura zakończyła dochodzenie w sprawie fałszowania przez włodarzy klubu sprawozdań finansowych. We włoskich mediach zawrzało. Pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, jaki los tym razem czeka Bianconerich. Przewiduje się nawet, że kary dla klubu mogą być jeszcze bardziej dotkliwe niż w przypadku Afery Calciopoli.

- Reklama -

Wśród wielu głosów zarówno środowisk kibiców, jak działaczy włoskiego sportu regularnie pada nazwisko legendarnego Alexa, jako człowieka, który mógłby powrócić do Turynu w nowej roli. Sam zainteresowany nie zaprzecza, że jest w kontakcie z osobami decyzyjnymi w Juve. Były zawodnik wydał w tej sprawie nawet specjalne oświadczenie. Jednak póki co nikt nie podaje żadnych szczegółów prowadzonych rozmów. Alessandro Del Piero po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się działalnością biznesową, dzięki której zdobywał doświadczenie w zarządzaniu. Choć są to tylko spekulacje nie wyklucza się, że żywa legenda włoskiej piłki powróci niebawem do Juventusu w nowej, jeszcze bardziej odpowiedzialnej roli.

Wygraj piłki adidas prosto z mundialu oraz najnowsze gry FIFA22.

Szczegóły w GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...