15 minut sportu wystarczy, aby poprawić swój stan psychiczny

-

- Reklama -

Brak aktywności fizycznej jednoznacznie przekłada się na naszą kondycję psychiczną – to jeden z wniosków, jaki płynie z wyników eksperymentu przeprowadzonego przez markę ASICS. Uczestnicy projektu Mind Race, którzy regularnie uprawiają sport, na tydzień wstrzymali swoje treningi, a efekt dla ich umysłów był podobny do problemów ze snem.

Podczas przerwy od aktywności fizycznej, uczestnicy zgłaszali średnio 23% wzrostu gonitwy myśli. Ponadto, wyniki globalnego badania „Uplifting Minds Study”, obejmującego tysiące osób z całego świata, dowodzą, że wystarczy średnio 15:09’ minut ruchu dziennie, aby poprawić swój stan psychiczny.

Analizę wyników badania przeprowadził profesor Brandon Stubbs, czołowy badacz ćwiczeń i zdrowia psychicznego z King’s College w Londynie. Dane potwierdzają jednoznaczny związek pomiędzy sportem i umysłem. Kiedy aktywne osoby przestały się ruszać, ich pewność siebie spadła o 20%, optymizm o 16%, poziom energii o 23%, a zdolność do radzenia sobie ze stresem zmniejszyła się o 22%. Po zaledwie tygodniu bezczynności, ogólny stan umysłu uczestników badania spadł średnio o 18%.

- Reklama -

Uczestnicy byli także monitorowani po powrocie do regularnych ćwiczeń i każdy z nich doświadczył natychmiastowej poprawy stanu umysłu, relatywnie szybko odwracając negatywne skutki wynikające z braku aktywności fizycznej.

– Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia sportu na nasze zdrowie psychiczne, ale odpoczynek, a następnie wznowienie ćwiczeń w krótkim odstępie czasu są już mniej wyraźne. Dzięki najnowszym technologiom oraz zaangażowaniu tysięcy ludzi, jesteśmy w stanie określić, ile powinniśmy ćwiczyć w minimalnym zakresie, aby wywrzeć pozytywny wpływ na umysł. Badanie pokazuje, że dobre samopoczucie wraca bardzo szybko wraz z powrotem do regularnych treningów. Równie ważna jak aktywność fizyczna, jest także odpowiednia regeneracja – powiedział profesor Brandon Stubbs.

 

- Reklama -

Najlepiej w uprawianiu sportu pomogą Wam elektroniczne opaski fitness. Do wygrania w najnowszym GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...