10 sportowych magistrów i jedna pani doktor

-

- Reklama -

Nie trzeba mieć dyplomu ani tytułu naukowego, aby być wybitnym sportowcem, jednak wielu naszych zawodników skończyło studia a jedna znana pani posiada nawet doktorat.

Otylia Jędrzejczak

Mistrzyni olimpijska w pływaniu, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie i trzykrotna rekordzistka świata. W latach 2004–2006 wybierana najlepszym polskim sportowcem w plebiscycie „Przeglądu Sportowego”.
Otylia pomiędzy bardzo ciężkimi pływackimi treneingami znalazła czas na ukończenie warszawskiej AWF na kierunku biznes i sport oraz marketing sportowy. Studiowała też PR na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

- Reklama -

Maja Włoszczowska

Ta nadal czynna zawodniczka kolarstwa górskiego to absolwentka wydziału Matematyki Finansowej i Ubezpieczeniowej na Politechnice Wrocławskiej. Maja Włoszczowska, która wybiera się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio jest absolwentka matematyki finansowej i ubezpieczeniowej, którą studiowała na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Maja jest dwukrotną wicemistrzynią olimpijską

Tomasz Majewski

Nasz słynny kulomiot skoń­czył po­li­to­lo­gię i nauki społeczne na Uni­wer­sy­te­cie Kar­dy­na­ła Ste­fa­na Wy­szyń­skie­go. Obecny wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przez lata specjalizował się w pchnięciu kulą. Czterokrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004 odpadł w eliminacjach, a w 2008 i 2012 zdobył złoty medal. Stawał na podium mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz halowych mistrzostw świata i halowych mistrzostw Europy.

- Reklama -

Mariusz Pudzianowski

Zawodnik mieszanych sztuk walki (a wcześniej utytułowany strongman i rugbysta) w 2008 ukończył studia wyższe, uzyskując tytuł zawodowy licencjata w Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Praca dyplomowa Mariusza Pudzianowskiego zatytułowana była „Kultura organizacyjna w marketingu sportowym na świecie”. Dwa lata później „Pudzian” uzyskał tytuł magistra w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, uzyskując ocenę dobrą.

Robert Lewandowski

Najlepszy polski piłkarz najpierw w 2017 roku z wyróżnieniem obronił pracę licencjacką na kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalizacji trenersko-menedżerskiej w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie w Warszawie. Również w Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie „Lewy” obronił pracę magisterską o sobie („RL 9. Droga do sławy”). Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski opisał własną karierę – poinformował recenzent pracy profesor Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie Marek Rybiński.
– Robert opisał cały swój życiorys od podwórka do mistrzostwa. Były tam wątki bardzo mocno osobiste, o rodzicach, wsparciu od mamy, żony. Jest dużo o ambicji, rywalizacji. Merytorycznie dysertacja była bardzo dobra, fajnie napisana i na pewno będzie opublikowana – podkreślił recenzent.

Kamil Stoch

Trzykrotny indywidualny mistrz olimpijski w skokach narciarskich ukończył AWF w Krakowie. Od 2012 można śmiało tytułować go „panem magistrem”. Kamil już w liceum należał do pilnych uczniów, którym zależało na zdaniu matury. Edukacja była dla niego tak samo ważna, jak sport. Po maturze skoczek rozpoczął studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i w 2012 roku obronił tytuł magistra wychowania fizycznego.

Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak może pochwalić się dyplomem Uniwersytetu w Lyonie, skończył tam studia na kierunku organizacja klubów sportowych

Bartosz Kurek

Siatkarski mistrz świata i Europy, podobnie jak inny znany siatkarza Mariusz Wlazły, ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu.

Piotr Protasiewicz

Żużel nie jest kuźnią magistrów. Ale są i tacy, którzy pogodzili uprawianie tej trudnej dyscypliny z ukończeniem studiów. Jednym z nich jest Piotr Protasiewicz, który tytułu magistra dorobił się studiując najpierw na AWF-ie we Wrocławiu, a ostatecznie prace mg obronił na AWF-ie w Poznaniu.

Anita Włodarczyk

Dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem Anita Wlodarczyk także nie zaniedbała nauki. Nasza mistrzyni skończyła Wyższą Szkołę Edukacji i Sportu w Warszawie.

Justyna Kowalczyk

Pani Doktor. Wielokrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, zdobywczyni Pucharu Świata Justyna Kowalczyk w 2014 roku z wyróżnieniem obroniła prace doktorską na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu krakowskiej AWF. Temat rozprawy doktorskiej brzmiał: „Struktura i wielkość obciążeń treningowych biegaczek narciarskich na tle ewolucji techniki biegu oraz zróżnicowanych poziomów sportowych”. Osiągnięcie dr Justyny Kowalczyk jest fantastycznym przykładem, że mamy do czynienia z wyjątkową osobą, która potrafi łączyć uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie z pracą naukowa – napiasała na swoim profilu dumna z mistrzyni krakowska szkoła wyższa.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Karty gwiazd Ligi Mistrzów w najnowszym GIGA Sporcie!!!

Robert lewandowski, Erling Haaland, Kylian Mbappe i wiele wiele innych gwiazd Ligi Mistrzów na specjalnych kartach w najnowszym GIGA Sporcie! Totalnie za free!!! Do tego...