Robert Lewandowski strzelił dwa gole w wygranym przez Barcelonę 3:1 meczu z Realem Sociedad. Polski supersnajper jest już drugi w klasyfikacji strzelców La Liga.
Robert Lewandowski strzelił pierwszego gola w sezonie już w 44 sekundzie meczu z Realem Sociedad. W 69. minucie dołożył drugiego gola, a wszystko to w dniu swoich 34. urodzin!
Dwa gole pozwoliły Polakowi mu znaleźć się w czołówce klasyfikacji strzelców La Liga. Sensacyjnym liderem jest 34-letni Borja Iglesias z Realu Betis, który strzelił trzy gole.
Dwa gole poza Lewandowskim strzeliło już pięciu piłkarzy: Iago Aspas, Alvaro Morata, Chimy Avila, Alex Baena oraz Juanmi.
Największy konkurent Lewego – Francuz Karim Benzema z Realu Madryt ma tylko jednego gola, a strzelił go w wygranym 4:1 przez Real Madryt meczu z Celtą Vigo.
Klasyfikacja strzelców La Liga:
1. Borja Iglesias (Betis) – 3 gole
2. Robert Lewandowski (FC Barcelona) – 2 gole
2. Iago Aspas (Celta Vigo) – 2 gole
2. Alvaro Morata (Atletico Madryt) – 2 gole
2. Chimy Avila (Osasuna) – 2 gole
2. Alex Baena (Villarreal) – 2 gole
2. Juanmi (Betis) – 2 gole
W najbliższym meczu La Liga Barcelona zmierzy się 28 sierpnia z Realem Valladolid u siebie. Oglądajcie koniecznie, a już dziś zapraszamy do lektury GIGA Sportu.
A w nim GIGA plakat Lewego z Barcelony! Do tego możecie wygrać koszulkę RL9!!!

