W Rajdzie Dakar, który odbędzie się w styczniu 2024 roku w Arabii Saudyjskiej, zespół astara Team powróci z odnowionym składem załóg z Laią Sanz i Patricią Pitą za kierownicami udoskonalonych samochodów astara 02 Concept.
Wystartują dwie załogi kierowca-pilot: Laia Sanz-Maurizio Gerini i Patricia Pita-Paolo Boggioni, funkcję dyrektora zespołu będzie pełnił Oscar Fuertes. Po raz pierwszy w Dakarze w kategorii T1.2 Ultimate dwie załogi w zespole startują z kobietami na fotelach kierowców.
Laia Sanz, niewątpliwie legenda off-roadu, będzie rywalizować na trasach Dakaru w kategorii samochodów trzeci rok z rzędu (drugi z astara Team), mając u boku włoskiego pilota Maurizio Geriniego, który wnosi do zespołu swoje doświadczenie, natomiast Urugwajka Patricia Pita i chilijski pilot Paolo Boggioni wzbogacą zespół o entuzjazm i talent.
Laia Sanz powiedziała: „To zaszczyt ścigać się przez drugi rok z zespołem astara. Zmiany w pojeździe to znaczący krok naprzód. Jest w 100% neutralny pod względem emisji, lżejszy i ma lepsze osiągi. Dzięki zaangażowaniu i nieustępliwości osiągniemy to, co sobie założyliśmy.”
Dla Patricii Pita: „Pierwszy udział w imprezie z zespołem na takim poziomie to realizacja niewyobrażalnego marzenia. To ogromna szansa, móc uczyć się od Lai jako koleżanki z zespołu. Dakar uczy nas, że to my wyznaczamy własne granice, a determinacja i wytrwałość mogą zaprowadzić nas tam, gdzie tylko chcemy.”
46. Rajd Dakar, piąty rozgrywany Arabii Saudyjskiej, odbędzie się od 5 do 19 stycznia 2024 roku w północno-zachodniej części kraju na trasach o długości 5000 kilometrów, obejmujących z długie odcinki wydm z Al-Ula do Yanbu na wybrzeżu Morza Czerwonego.
Czyatj nowy GIGA Sport!!!
